Obyvatelia Trnavy si nie sú rovní

Zdá sa, že v Trnave máme čoraz viac a viac ľudí, ktorí sú oproti iným výrazne uprednostňovaní. Ako? Neplatia pre nich tie isté pravidlá ako pre nás, „obyčajných” obyvateľov, ktorí by museli následky porušenia pravidiel ihneď znášať.

Už dlho si všímam, že v Trnave vládne akési skryté papalášstvo, teda uprednosťnovanie poslancov, ktorí sú dobrými priateľmi primátora.

Ako si inak vysvetliť, že jediné autá, ktoré na Študentskej ulici parkujú, sú práve tie pred rodinným domom poslanca Adama Peciara? Paradoxom je, že je jedným z rezidentných poslancov, ktorí si odsúhlasili túto iracionálnu zmenu v trnavskej doprave.

Podľa platného právneho stavu, konkrétne podľa § 52 ods. 2 zákona o cestnej premávke, je síce možné parkovanie na chodníku, ak dôjde k zachovaniu jeden a pol metrovej vzdialenosti pre chodcov, ale len v takom prípade, ak je tento chodník „priľahlý k ceste”.

Práve táto podmienka znemožňuje parkovanie napríklad na pešej zóne, uprostred námestia či na Študentskej ulici.

Výstavba cyklochodníka a zrušenie parkovacích miest sa vybraných obyvateľov ulice a kvality ich života, očividne, nedotýka.

Na zváženie je to, či si takýto poslanec zaslúži naďalej zastávať svoju rolu. Čestný poslanec, ktorý porušuje zákon o cestnej premávke alebo umožňuje iným parkovať pred svojím domom v rozpore s pravidlami, by mal premýšľať nad odstúpením.

Priatelia, vnímate v každodennom živote túto nerovnosť medzi obyvateľmi Trnavy?

Zdroj foto: Trnava pre kazdeho

V prípade akéhokoľvek problému, o ktorom ma chcete informovať, mi neváhajte napísať súkromnú správu. Rád si s vami sadnem a urobím, čo bude v mojich silách.

V prípade akéhokoľvek problému, o ktorom ma chcete informovať, mi neváhajte napísať súkromnú správu.

Rád si s vami sadnem a urobím, čo bude v mojich silách.

Kontakt Marián Galbavý

Marián Galbavý

Kandidát na post primátora Trnavy