O ŠKÔLKE A BROČKOVEJ VLÁDE V MESTE

Do škôlky na Narcisovej ulici som vodil mladšiu sestru každý deň cestou do školy na Gorkého ulici.
Už vtedy táto škôlka patrila medzi najžiadanejšie v meste. Príjemné, až rodinné prostredie a milé, usmievavé pani vychovávateľky. A školka si svoju reputáciu zachovala dodnes.
O to viac ma zaskočila informácia, že sa má práve táto škôlka rušiť! Prečo? Za čo? V množstve faktov, názorov, vyjadrení mesta, občanov a verejne aktívnych osôb zaniká podstata.
Toto je DNA Bročkovej vlády v meste. My, právnici, hovoríme modus operandi – takto Bročka a jeho Lepšia Trnava funguje.

  1. NIKOHO VOPRED NEINFORMUJTE, s nikým nediskutujte! Iba oznámte rozhodnutie.
  2. Rušte veci, ktoré fungujú!
    Ibaže mesto je o spolužití ľudí s rôznymi potrebami a záujmami v krehkej rovnováhe. Bročka však až s patologickou pravidelnosťou príde so zrušením niečoho, čo funguje a mnohým ľuďom vyhovuje, aby to nahradil experimentom – nejakým bomba nápadom, ktorý mu vzkrsol v hlave. Tak to bolo pri rínku, pri jarmoku a je to tak aj pri materskej škôlke na Narcisovej.
  3. Príďte so pseudodôvodom!
    Nezáleží na tom, že nedáva zmysel. Ponechajte niektorého zo svojich podržtaškov, aby ho odkomunikoval, zdôvodňoval, menil a korigoval. A potom spusťte internetový rage, aby sa téma dokonale utopila v prílive komentárov, hádok, kde sa už nehovorí o tom, či je riešenie dobré alebo zlé, dráhe alebo primerané, vhodné alebo naoko. Všetko sa utopí v osočovaní, zosmiešňovaní kohokoľvek, kto si dovolí vyjadriť iný názor ako je oficiálny postoj mesta. Všetko treba relativizovať v pocite, že nie je možné vyhovieť všetkým, ale vždy si vládnuci presadzujú záujmy na úkor ostatných. V zmysle hesla: „Vyhraj voľby a môžeš všetko.“

A tak ani v tomto prípade nepochybujem, že si Bročka postaví hlavu a škôlku zruší. Bročka vždy snil o tom, že sa mu podarí zanechať stopu v našom meste. Zdá sa, že sa mu to darí a niektoré následky budeme znášať ešte dlho.
Teda, ak sa vo voľbách nič nezmení.

V prípade akéhokoľvek problému, o ktorom ma chcete informovať, mi neváhajte napísať súkromnú správu.

Rád si s vami sadnem a urobím, čo bude v mojich silách.

Kontakt Marián Galbavý

Marián Galbavý

Kandidát na post primátora Trnavy