Efektívne zníženie dane z nehnuteľnosti

Len následky živelnej katastrofy by racionálne odôvodnili výšku dane z nehnuteľností, ktorú ako Trnavčania aktuálne odvádzame svojmu mestu.

Nezabúdajme na fakt, že naše dane za bytové i nebytové priestory sú vyššie ako tie, ktoré odvádzajú obyvatelia hlavného mesta. Bez akejkoľvek ohľaduplnosti k obyvateľom Trnavy sa téma zvýšenia dane otvorila na zasadnutí mestského zastupiteľstva ešte v roku 2019. Zo všetkých 29 prítomných poslancov sa proti tomuto návrhu postavili len piati vrátane mňa.

Preto sa pýtam, či na blahu spoluobčanov záleží len 5 poslancom z celého mestského zastupiteľstva.

Iracionálne premienať ťažko zarobené peniaze iných ľudí na obrovské, drahé pozemky či stavby bez rozmyslu, nie je mojim zámerom.

Mojim zámerom je nastaviť výšku dane z nehnuteľností, ktorá nebude obyvateľov „vyháňať” z nášho mesta za lacnejším bývaním či priestorom pre ich podnikanie.

Primeraná výška dane bytových i nebytových priestorov je lákavá aj pre ľudí, ktorí chcú svojou podnikateľskou činnosťou mesto posúvať vpred. Takáto filozofia pri efektívnom rozpočte zabezpečuje mestu prirodzený rozvoj a spokojnosť všetkým stranám aj po znížení daní.

V prípade akéhokoľvek problému, o ktorom ma chcete informovať, mi neváhajte napísať súkromnú správu. Rád si s vami sadnem a urobím, čo bude v mojich silách.

V prípade akéhokoľvek problému, o ktorom ma chcete informovať, mi neváhajte napísať súkromnú správu.

Rád si s vami sadnem a urobím, čo bude v mojich silách.

Kontakt Marián Galbavý

Marián Galbavý

Kandidát na post primátora Trnavy